poniedziałek, 22 października 2012

jesień

Dokąd wyjeżdżamy jesienią?

Autorem artykułu jest Anna P


Polacy polubili jesień. Biura podróży informują, że składanych jest niemal o 50 proc. więcej jesiennych rezerwacji niż rok temu. Dokąd najczęściej jeździmy?

Jak pokazują badania przeprowadzone przez właścicieli jednego z dużych systemów rezerwacji turystycznej, jesienią uciekamy do ciepłych krajów. Wczasy nad polskim morzem, wypoczynek na Pojezierzu Mazurskim – to opcje stosunkowo mało popularne, choć oczywiście zdarzają się ich entuzjaści. Jakie miejsca lubimy najbardziej?

Turecka Antalya to miejscowość, do której najczęściej wybierają się Polacy szukający jesiennego wypoczynku. Nie odstrasza nas nawet dość wysoka cena wycieczki – jedna osoba musi zapłacić ponad 2000 zł za tygodniowy wypoczynek. Oczywiście należy pamiętać, że ceny ulegają zmianom, i nigdy nie można do końca przewidzieć, ile zapłacimy za wyjazd – zwłaszcza, jeśli organizujemy pobyt za granicą na własną rękę.

Antalya

Drugie miejsce wśród najpopularniejszych kierunków zajmuje Egipt, czyli ulubiony kraj większości Polaków. Od kilku lat masowo wyjeżdżamy do ojczyzny faraonów, przez co na niektórych plażach, słysząc rodzimy język, można poczuć się niemalże jak w Międzyzdrojach. Egipt we wspaniały sposób łączy nowoczesną rozrywkę, leniwy wypoczynek i poznawanie fascynujących reliktów historii, toteż trudno dziwić się jego popularności.

Egipt

Miejsce trzecie zajmuje Grecja, którą uwielbiamy pomimo szalejącego tam kryzysu i związanych z nim utrudnień. Tuż za nią jest Hiszpania, a na miejscu piątym – z wynikiem znacznie gorszym od pierwszych czterech – uplasowała się Tunezja.

Jesienne wczasy nad jeziorem – niekoniecznie polskim – jeszcze kilka lat temu były możliwością, z której korzystał niewielki odsetek Polaków. Wiele traciliśmy, jesień bowiem w swoich pogodnych okresach jest równie atrakcyjną porą roku, co środek lata. Polecamy więc dołączenie do grona osób, które przekonały się do październikowych podróży. Jesteśmy przekonani, że wrócicie wypoczęci i pełni satysfakcji.

---

ZnajdźWakacje.eu - noclegi, kwatery; wczasy nad jeziorem, w górach, nad morzem... w całej Polsce

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

niedziela, 21 października 2012

Szukanie noclegu na Podhalu

Góralski domek, pensjonat czy hotel?

Autorem artykułu jest ziggy


Wybierając się na urlop, każdy turysta staje przed tym samym wyborem – z oferty jakiego obiektu noclegowego skorzystać. Ten wybór wbrew pozorom wcale nie jest prosty. Ofert noclegowych jest coraz więcej, a nowe obiekty powstają jak grzyby po deszczu.

Szukanie noclegu na Podhalu jest o tyle trudniejsze, że mamy do wyboru naprawdę przeróżne kategorie obiektów, zaczynając od schronisk i hosteli, na wysokiej klasy hotelach kończąc. O ile wybór jednego ze schronisk, w przypadku, gdy czas spędzamy jedynie na górskich szlakach, jest logiczny i zrozumiały, o tyle wybór noclegu w sytuacji, gdy w góry chcemy wyskoczyć raz na jakiś czas, a urlop spędzić, spacerując po okolicy lub spotykając się ze znajomymi w pobliskich karczmach, już nie jest taki prosty.

Turyści ceniący sobie wygodę i luksus mogą skorzystać z ofert pensjonatów, hoteli lub domków góralskich. Każdy z tych obiektów ma swoje zalety i wady. Wybierając nocleg w hotelu, możemy liczyć na profesjonalną obsługę i bardzo wysoką jakość oferowanych usług. Pokoje hotelowe są wyposażone we wszystko, czego nam potrzeba, a telewizja cyfrowa i bezprzewodowy Internet to dzisiaj standard niemal we wszystkich hotelach. Dodatkowo możemy skorzystać ze wszystkich udogodnień, jakie hotel oferuje, czyli basen, sauna, jacuzzi, siłownia, spa oraz wiele innych, natomiast hotelowa kuchnia zadowoli nawet najwybredniejszych. Pobyt w takim miejscu ma jedną wadę, jaką jest cena. Ale nie od dzisiaj wiadomo, że luksus kosztuje.

Oferty pensjonatów są kierowane do osób, które szukają nieco tańszego noclegu, co wcale nie oznacza, że nie możemy w nich liczyć na odrobinę wygody. Mało tego, jest wiele pensjonatów, które mogłyby śmiało rywalizować z hotelami o wybredych klientów. Podobnie jak w przypadku hoteli, w większości przypadków mamy do dyspozycji własną wygodnie wyposażoną łazienkę, telewizor, bezprzewodowy Internet, a gdy to nam się znudzi, a pogoda nie sprzyja spacerom, można pograć w ping ponga, piłkarzyki, bilard czy nawet Play Station lub, popijając grzańca, posiedzieć przy kominku. Wiele pensjonatów oferuje również swoim gościom sauny i jacuzzi, a dla chcących zaoszczędzić w trudnych czasach, dostęp do wyposażonej kuchni. Jest natomiast w pensjonatach coś, na co nigdy nie będziemy mogli liczyć w hotelu. To rodzinna atmosfera oraz dobry kontakt z właścicielem, który niejednokrotnie usiądzie z nami przy wieczornym ognisku i góralskiej muzyce.

W przypadku wyjazdu wiekszą, zorganizowaną grupą, warto zastanowić się nad ofertą domków góralskich, które łączą w sobie cechy lokalnej architektury oraz wysokiego komfortu. Domki są przeznaczone najczęściej dla kilku lub kilkunastu osób, a wyposażeniem wcale nie odbiegają od pensjonatów. Tu również można oczekiwać udogodnień jak telewizor, WiFi, wygodna łazienka i sypialnia, aneks kuchenny i kominek. Wiele domków jest położonych na terenie pensjonatów, więc nie ma większego problemu z kontaktem z właścicielem, a dodatkowo można liczyć na częściowe lub pełne wyżywienie po wcześniejszym uzgodnieniu.

Jak widać, oferta obiektów noclegowych jest naprawdę szeroka i każdy może wybrać coś dla siebie, wg własnych upodobań, natomiast od zawsze nie zmienia się jedna zasada. Dobrej zabawy w gronie najbliższych osób nie zastąpią nawet najbardziej luksusowe obiekty.

---

www.zakopedia.pl - inna strona Podhala

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl